Nominalny PKB Ukrainy w II kwartale 2020 roku wyniósł 867,8 mld

Nominalny PKB Ukrainy w II kwartale 2020 roku wyniósł 867,8 mld

Ukrinform
Nominalny Produkt Krajowy Brutto (PKB) Ukrainy w drugim kwartale 2020 roku wyniósł 867,8 mld UAH.

Jak podaje Ukrinform, poinformowała o tym Państwowa Służba Statystyczna.

Nominalny PKB Ukrainy per capita w II kwartale 2020 roku wyniósł 20740 UAH. Zwraca się uwagę, że realny PKB kraju (w cenach z 2016 roku) w II kwartale br. spadł o 9,9% (z uwzględnieniem czynnika sezonowego) w porównaniu z I kwartałem 2020 roku. Oraz o 11,4% w stosunku do II kwartału 2019 roku.

Jak podawał Ukrinform, pod koniec lipca Narodowy Bank Ukrainy zrewidował prognozę spadku realnego Produktu Krajowego Brutto (PKB) w 2020 roku z 5% do 6%.

Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa przewiduje wzrost PKB w 2021 roku o 4,6% przy inflacji 7,3%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-