Kierownictwo NBU utrzymuje stabilność polityki pieniężnej - Krajowa Rada Reform

Kierownictwo NBU utrzymuje stabilność polityki pieniężnej - Krajowa Rada Reform

Ukrinform
Nowemu kierownictwu Narodowego Banku udało się zachować stabilność i ciągłość polityki pieniężnej.

Taką opinię o działalności NBU pod kierownictwem Kyryła Szewczenki w komentarzu dla Ukrinformu wyraził wiceprzewodniczący komitetu wykonawczego Krajowej Rady Reform Aleksander Olszański.

„NBU powinien pozostać zdecydowanym, ale nie upolitycznionym wsparciem dla gospodarki, a przede wszystkim prowadzić przewidywalną politykę. Tutaj mam nadzieję na profesjonalne cechy nowego lider ”- zauważył Olszański.

Według niego żaden z apokaliptycznych scenariuszy, o których mówili niektórzy eksperci, nie wydarzył się.

Olszański wyraził opinię, że nowemu kierownictwu NBU udało się zachować stabilność i ciągłość polityki pieniężnej, co daje pewność na przyszłość, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę dane zapowiedziane w projekcie budżetu na 2021 rok.

Jak informował Ukrinform, 16 lipca Rada Najwyższa podjęła uchwałę „W sprawie powołania Kyryła Szewczenki na stanowisko Prezesa Narodowego Banku Ukrainy”.

Szewczenko, przed powołaniem, od maja 2015 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Ukrgazbanku. W latach 2012-2014 był doradcą szefa Oszczadbanku.

Szewczenko pracuje w sektorze bankowym od 1994 roku, gdzie pracował w Ukraińskim Banku Kredytowym (obecnie A-Bank), w banku Finanse i Kredyty. Następnie kierował Państwową Instytucją Hipoteczną. Również w 2009 roku przez kilka miesięcy był doradcą Premier Julii Tymoszenko.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-