Zełenski: Podnieśliśmy minimalną płacę tak bardzo, jak tylko mogliśmy

Zełenski: Podnieśliśmy minimalną płacę tak bardzo, jak tylko mogliśmy

Ukrinform
Państwo w gospodarce rynkowej nie może ustalać cen żywności, ale podwyższa płacę minimalną, aby rosły dochody obywateli.

O tym oświadczył Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas wizyty w obwodzie tarnopolskim dnia 18 września - podała służba prasowa głowy państwa, podał Ukrinform.

Prezydent zwrócił uwagę, że niektórzy eksperci twierdzą, że podwyższenie płacy minimalnej to ponoć duży błąd.

„Ale zwykli ludzie, którzy mieszkają na Ukrainie i są w większości podatnikami, cieszą się… Jeśli chodzi o płace minimalne, pięć tysięcy to nic. Zwiększyliśmy ją tak bardzo, jak tylko mogliśmy od dnia 1 września. Od 1 stycznia będzie to sześć tysięcy, a od 1 lipca lub sierpnia sześć i pół tysiąca hrywien” - powiedział Zełenski.

Zauważył, że obywatele odczują wzrost poziomu płacy minimalnej, ponieważ oficjalne wynagrodzenia pracowników państwowych są na jej podstawie indeksowane.

Prezydent zauważył również, że na ceny żywności wpływa wiele czynników, w tym warunki pogodowe, wielkość zbiorów, bilans eksportu i importu, kurs walutowy i tym podobne.

„Jeśli chodzi o obniżkę cen, mamy gospodarkę rynkową. Państwo nie może „łamać” cen i przedsiębiorstw”- powiedział Zełenski.

Jak informowaliśmy, Prezydent Wołodymyr Zełenski dnia 18 września przebywał z roboczą wizytą w obwodzie tarnopolskim.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-