Narodowy Bank oczekuje ożywienia na rynku kredytów hipotecznych - Szewczenko

Narodowy Bank oczekuje ożywienia na rynku kredytów hipotecznych - Szewczenko

Ukrinform
Zarówno banki komercyjne, jak i Narodowy Bank spodziewają się ożywienia w udzielaniu kredytów hipotecznych.

Jak donosi Ukrinform w nawiązaniu do postu Narodowego Banku na Facebooku, powiedział to podczas spotkania z szefami instytucji - członkami Forum Wiodących Międzynarodowych Instytucji Finansowych (FLIFI) prezes NBU Kyrył Szewczenko.

„Ogólnie rzecz biorąc, zmniejszenie oprocentowania kredytów hipotecznych do poziomu jednocyfrowej liczby to kwestia tego i przyszłego roku” - powiedział Szewczenko.

Zwrócono również uwagę, że regulator włączył się w prace nad nowymi przepisami dotyczącymi mechanizmów finansowych i kredytowych w budownictwie mieszkaniowym. Ustawodawstwo powinno zapewnić przejrzystość finansowania rynku nieruchomości i wzmocnić odpowiedzialność deweloperów.

Jak podawał Ukrinform, według zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta Julii Kowalowej, w programie niedrogiego kredytu hipotecznego dla ludności na poziomie 10% uczestniczy obecnie pięć banków. Są wśród nich zarówno państwowe, jak i komercyjne. Tylko w pierwszych dwóch miesiącach istnienia programu udzielono pożyczek o wartości ponad 350 mln hrywien. Z kredytu hipotecznego skorzystało już pierwszych 400 rodzin.

W projekcie budżetu państwa na 2021 rok przewidziano programy dotyczące kredytów hipotecznych i zakupu mieszkania na leasing finansowy, zgodnie z którymi 30000 rodzin będzie mogło nabyć mieszkanie. O tym oświadczył Minister Finansów Serhyj Marczenko w dniu 14 września.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-