Gabinet Ministrów poparł Krajową Strategię Antykorupcyjną

Gabinet Ministrów poparł Krajową Strategię Antykorupcyjną

Ukrinform
Gabinet Ministrów poparł Krajową Strategię Antykorupcyjną na lata 2020-2024, opracowaną przez Narodową Agencję Zapobiegania Korupcji, z jednodniową rewizją w Sekretariacie Gabinetu Ministrów, uwzględniającą zmiany techniczne i prawne.

Rząd podjął podobną decyzję na posiedzeniu 16 września, podał korespondent Ukrinformu.

„Prezentację widzieliśmy ostatnio (na spotkaniu 9 września – przyp. red.). Udało nam się popracować nad dokumentem, więc teraz pojawia się propozycja poparcia dokumentu jednodniową rewizją w Sekretariacie Gabinetu Ministrów Ukrainy z uwzględnieniem zapowiadanych zmian techniczno-prawnych"- powiedział Premier Denys Szmyhal po głosowaniu.

Wcześniej, wprowadzając ten punkt do porządku dziennego, przewodniczący NAPK Aleksander Nowikow zwrócił uwagę na fakt, że dokument ma charakter prawdziwie inkluzywny, ponieważ pracowały nad nim wszystkie resorty, Strategia Antykorupcyjna została zatwierdzona dopiero po raz drugi, a także podkreślił jej oczekiwany efekt ekonomiczny.

"Poprzednia strategia, według obiektywnych szacunków, dawała plus 6% PKB. Ta strategia, według naszych obliczeń, zmniejszy koszty korupcji nawet o 200 miliardów" - powiedział Nowikow.

Zaapelował do członków rządu z prośbą o wsparcie strategii antykorupcyjnej z niewielkimi modyfikacjami, w szczególności z uwzględnieniem dodatkowych propozycji ze strony wymiaru sprawiedliwości.

Jak podawał Ukrinform, Narodowa Agencja ds. Przeciwdziałania Korupcji na posiedzeniu Rady Ministrów 9 września przedstawiła projekt Krajowej Strategii Antykorupcyjnej na lata 2020-2024.

Przy opracowywaniu strategii zastosowano podejście ukierunkowane, ustalając priorytety na podstawie badania opinii obywateli, biznesu, ekspertów, analizy skuteczności wdrażania polityk antykorupcyjnych, badań eksperckich, praktyk międzynarodowych, zobowiązań Ukrainy wynikających z Konwencji ONZ przeciwko korupcji i konwencji europejskich, otwartych dyskusji specjalistycznych i publicznych. Na podstawie wyników tej analizy określono osiem priorytetów Krajowej Strategii Antykorupcyjnej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-