Ukraina pogłębi relacje z Polską w kwestiach kontroli fitosanitarnej

Ukraina pogłębi relacje z Polską w kwestiach kontroli fitosanitarnej

Ukrinform
Kijów będzie pogłębiał relacje z Warszawą w kwestiach związanych z kontrolą fitosanitarną.

Minister Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa Ihor Petraszko powiedział o tym w wywiadzie dla Ukrinformu na marginesie Forum Ekonomicznego, które odbyło się niedawno w Karpaczu.

"Polska zajęła 2 miejsce wśród partnerów handlowych Ukrainy wśród krajów europejskich. Nasza współpraca jest bardzo ważna, którą jesteśmy gotowi dalej pogłębiać, w szczególności w zakresie kontroli fitosanitarnej. Przecież mówimy o dostępie ukraińskich produktów na polski rynek" - powiedział Petraszko.

Według niego spotkania na marginesie Forum z Wicepremierem, Minister Rozwoju Polski Jadwigą Emilewicz i Ministrem Rolnictwa Janem Ardanowskim były „bardzo przydatne”. W szczególności powiedział, że możliwość współpracy ukraińskich i polskich firm w sektorze rolnym została omówiona z Ardanowskim. Ponadto rozmawiali o realizacji Europejskiego Zielonego Ładu w UE od 2021 roku - planu przekształcenia Europy w pierwszy na świecie kontynent neutralny dla klimatu.

„Zgodnie z umową, dla produktów, które będą importowane do UE, planowane są zaostrzenie wymagań środowiskowych. Dla Ukrainy, jako stowarzyszonego członka UE, ta kwestia jest bardzo ważna i musimy być absolutnie gotowi na te zmiany" - powiedział Minister.

Ponadto ministrowie rozmawiali o potrzebie odbycia posiedzenia dwustronnej grupy roboczej ds. rolnictwa.

„Wstępnie uzgodniono spotkanie w pierwszym kwartale 2021 roku w Kijowie" - powiedział Petraszko.

Z Wicepremierem Polski Emilewicz ukraiński Minister omówił strategie i programy wsparcia, które Ukraina i Polska wykorzystały do ​​przeciwdziałania pandemii COVID-19.

„Oddzielnie zastanawialiśmy się nad rewizją umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE w 2021 roku. Liczymy na życzliwe wsparcie Polski w tej ważnej sprawie” - podkreślił Minister Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-