Rada Ministrów zatwierdziła projekt budżetu państwa na 2021 rok

Rada Ministrów zatwierdziła projekt budżetu państwa na 2021 rok

Ukrinform
Rada Ministrów zatwierdziła na nadzwyczajnym posiedzeniu w poniedziałek projekt budżetu państwa na 2021 rok.

Poinformował o tym na Facebooku przedstawiciel rządu w Radzie Najwyższej Wasilij Mokan - podał Ukrinform.

„Dziś rano na nadzwyczajnym posiedzeniu Rada Ministrów przyjął projekt ustawy „O budżecie państwa Ukrainy na 2021 rok”. Przyjęcie przez rząd projektu budżetu odbyło się zgodnie z harmonogramem procesu budżetowego - do 15 września dokument powinien zostać przedłożony Radzie Najwyższej do rozpatrzenia - napisał Mokan.

Według niego, Rząd przyjął również projekt ustawy „O zmianie Kodeksu podatkowego Ukrainy i niektórych innych Ustaw Ukrainy dotyczących zapewnienia równowagi dochodów budżetowych”. W szczególności mówiono o potrzebie działań zapewniających równowagę dochodów budżetowych i zmniejszających dług podatkowy, a także stymulujących działalność gospodarczą podmiotów gospodarczych w warunkach przedłużających się ograniczeń kwarantannowych.

„Rada Ministrów przyjęła także projekt Ustawy „O zmianach w Kodeksie budżetowym Ukrainy”, który rozwiązuje szereg kwestii związanych z przygotowaniem projektu Ustawy o budżecie państwa Ukrainy na 2021 rok” - dodał przedstawiciel rządu w Radzie Najwyższej.

Jak wcześniej informowaliśmy, Premier Denys Szmyhal powiedział, że projekt zakłada wzrost PKB o 4,7%, a planowany deficyt budżetowy to 6%, kurs walutowy - do 29 UAH za dolara.

Zgodnie z Kodeksem Budżetowym Ukrainy, Rada Ministrów zatwierdza i przedstawia Parlamentowi do dnia 15 września projekt Ustawy o budżecie państwa na przyszły rok.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-