Zełenski obiecał rolnikom „Dostępne pożyczki 5-7-9%

Zełenski obiecał rolnikom „Dostępne pożyczki 5-7-9%"

Ukrinform
Ministerstwo Rozwoju, Handlu i Rolnictwa otrzymało zadanie przygotowania programu wsparcia dla rolników dotkniętych suszą. W szczególności przewiduje się rozszerzenie programu „Dostępne pożyczki 5-7-9%".

Poinformował o tym Prezydent Wołodymyr Zełenski w rozmowie z przedstawicielami mediów w ramach wyjazdu roboczego do regionu odeskiego - podał Ukrinform w nawiązaniu do służby prasowej BP.

„Rozmawiałem z rolnikami. Zadanie zostało zadane. W programie „5-7-9%” część tego przedsięwzięcia będzie przeznaczona dla rolników. Przede wszystkim dla tych, którzy ucierpieli z powodu suszy na Ukrainie” - powiedział szef państwa.

Prezydent podkreślił, że w ramach programu „Dostępne pożyczki 5-7-9%" udzielono już kredytów na kwotę 6 mld UAH.

Ponadto właściwe ministerstwa powinny opracować programy irygacyjne.

„Wszyscy narzekają, że od wielu lat trwa susza, że ​​rolnicy tracą plony. Tak, to jest natura, to jest klimat, ale państwo nie może odpowiedzieć, że to tylko przyroda i klimat”- powiedział Zełenski.

Szef państwa zauważył, że rząd musi rozwiązać kwestie ubezpieczenia upraw.

Jak informował wcześniej Ukrinform, dnia 1 lutego 2020 roku na Ukrainie ruszył zatwierdzony przez Rząd program „Dostępne pożyczki 5-7-9%". Zapewnienie trzech możliwych stawek - 5%, 7% lub 9% - dla pożyczek uzależnione jest od wielkości przedsiębiorstwa i okresu jego działalności.

W kwietniu Rada Ministrów rozszerzyła państwowy „Dostępne pożyczki 5-7-9%" na przedsiębiorstwa o rocznych przychodach w wysokości 100 mln UAH, podczas gdy wcześniej kwota ta była ograniczona do 50 mln UAH. Rząd podwyższył także maksymalną kwotę kredytu w ramach programu z 2 mln UAH do 3 mln UAH.

Według Ministerstwa Gospodarki najpopularniejszy państwowy program „Dostępne pożyczki 5-7-9%" jest wykorzystywany wśród pożyczkobiorców z zakresu rolnictwa, przetwórstwa przemysłowego i handlu.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-