Szmyhal zapoznał się z planami rozwojowymi wydobycia gazu przez Naftohaz

Szmyhal zapoznał się z planami rozwojowymi wydobycia gazu przez Naftohaz

Ukrinform
Premier Denys Szmyhal zapoznał się z planami NAK „Naftohazu” dotyczącymi strategicznych kierunków rozwoju wydobycia gazu.

Według Ukrinformu, stosowne informacje zostały podane do publicznej wiadomości w Telegramie przez Prezesa Rady Ministrów.

„Zapoznałem się dzisiaj z planami NAK Naftohazu w zakresie strategicznych kierunków rozwoju wydobycia gazu. Wydobycie własnego gazu i wzmocnienie niezależności energetycznej to priorytet naszego Rządu” - czytamy w komunikacie.

Również w Telagramie Premier zamieścił wideo z przemówieniem, w którym zauważa, że ​​Ukraina zapełniła magazyny gazu i ustaliła ceny rynkowe dla ludności, a także ma dostęp do sieci europejskiej.

„Następnym etapem jest nasza własna produkcja i maksymalne ograniczenie importu surowców energetycznych” - powiedział Szmyhal.

Według niego, aby rozpocząć własną produkcję gazu, konieczne jest przeprowadzenie badań geologicznych złóż. Premier obiecał zrobić wszystko, co konieczne, aby wydobywać własny gaz.

Jak informowaliśmy, Grupa Naftohazu przedstawiła Premierowi Denysowi Szmyhalowi strategiczne kierunki i projekty dotyczące wydobycia gazu ziemnego, zwracając uwagę, że dla branży muszą być podejmowane decyzje na szczeblu państwowym.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-