Ministerstwo Gospodarki planuje rozwiązywać problemy kredytowe przedsiębiorców etapami

Ministerstwo Gospodarki planuje rozwiązywać problemy kredytowe przedsiębiorców etapami

Ukrinform
Urzędnicy rządowi i ukraińscy przedsiębiorcy rozmawiali o przeszkodach w udzielaniu pożyczek biznesowych na Ukrainie i sposobach ich przezwyciężania.

Jak podawał Ukrinform, poinformowało o tym służba prasowa Ministerstwa Gospodarki po spotkaniu z przedstawicielami Banku Narodowego Ukrainy, Ministerstwa Przemysłu Strategicznego, Agencji Kredytów Eksportowych oraz ukraińskich przedsiębiorców.

Na spotkanie po raz drugi zapraszani są przedstawiciele zarówno państwowych, jak i prywatnych ukraińskich przedsiębiorstw i firm, tym razem z kompleksu przemysłowego.

Tym razem udało się zidentyfikować punkty krytyczne, którymi należy się zająć, a mianowicie: ryzyka eksportowe, które utrudniają rozwój lokalnych przedsiębiorstw i wzrost sprzedaży poza Ukrainę, pożyczki dla strategicznych przedsiębiorstw państwowych, blok pytań dotyczących specyfiki usług bankowych, kredytowanie zagranicznemu nabywcy, kredyt kontraktów.

Zwraca się uwagę, że uczestnicy dyskusji doszli do porozumienia co do etapowego i ukierunkowanego rozwiązywania problematycznych kwestii przy zaangażowaniu odpowiednich resortów, w szczególności Ministerstwa Finansów.

„To spotkanie jest dla nas bardzo ważne, bo jest okazją do wysłuchania pytania ukraińskiego producenta i ustalenia praktycznych kroków, jak zwiększyć eksport towarów głęboko przetworzonych oraz komponentów technologicznych” - podsumował wiceminister rozwoju gospodarczego, handlu i rolnictwa Ołeksandr Romaniszin.

Jak podawał Ukrinform, w ciągu ostatnich trzech miesięcy średnie oprocentowanie kredytów dla przedsiębiorstw spadło poniżej 10%. Prezes Narodowego Banku Ukrainy, Kyrył Szewczenko, poinformował o tym na konferencji prasowej 3 września.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-