Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje skarbowe prawie za miliard

Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje skarbowe prawie za miliard

Ukrinform
8 września Ministerstwo Finansów Ukrainy pozyskało do budżetu państwa 987 mln UAH na przetargach na plasowaniu krajowych obligacji skarbowych (OWGZ).

Jak podaje Ukrinform, Ministerstwo Finansów donosi o tym na Facebooku.

Zwraca się uwagę, że dziś na aukcjach OWGZ Ministerstwo Finansów zaoferowało inwestorom dwie emisje papierów wartościowych w walucie krajowej z terminami wykupu jednego i trzech lat.

329 mln hrywien wniesionych do budżetu państwa pochodzi z rocznych papierów hrywnowych, a 656 mln hrywien z trzyletnich papierów denominowanych w hrywnach. Średnioważona rentowność rocznych obligacji skarbowych wyniosła 9,28%, a trzyletnich 10,46%.

Jak informował wcześniej Ukrinform, Ministerstwo Finansów dnia pierwszego września bieżącego roku pozyskało 2,8 mld UAH do budżetu państwa na przetargach z emisji krajowych obligacji skarbowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-