Stefaniszyna: UE jest głównym kierunkiem eksportu Ukrainy już od trzech lat

Stefaniszyna: UE jest głównym kierunkiem eksportu Ukrainy już od trzech lat

wideo
Ukrinform
Unia Europejska jest od trzech lat głównym kierunkiem eksportowym Ukrainy, a biznes wykazał duży potencjał.

Według Ukrinformu, Olha Stefaniszyna, wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej, powiedziała o tym w programie „Oficjalna rozmowa” na kanale lelewizyjnym Dom.

„Integracja europejska, która była romantyzowana, która była przedmiotem rewolucji godności, stała się jednym z motorów naszej gospodarki, bo to Unia Europejska bez stawiania wymagań przyszła Ukrainie z pomocą. Od trzech lat Unia Europejska jest głównym kierunkiem eksportu Ukrainy, czyli europejscy partnerzy podstawili nam swoje ramię i, oczywiście, państwo ratyfikowało porozumienie, zaczęło odrabiać pracę domową, ale ukraiński biznes również wykazał ogromny potencjał, który pomimo ograniczeń handlowych, zerwania postsowieckich więzi, był w stanie podnieść się z kolan i przejść na nowe rynki” - powiedziała.

Stefaniszina zaznaczyła, że ​​próbowano z uczynić Ukrainy uczynić zakładniczką sytuacji geopolitycznej.

„Kiedy Rosja zaanektowała Krym, kiedy we wschodniej Ukrainie rozpoczęły się działania wojenne, próbowali uczynić z Ukrainy zakładnika rzeczywistej sytuacji geopolitycznej” - powiedziała.

Zwróciła również uwagę, że integracja europejska dla biznesu to środowisko wolne od barier.

„Ukraina to 45-milionowy rynek, a Unia Europejska to 500-milionowy rynek, który sąsiaduje z Ukrainą. A integracja europejska polega na tym, że między Ukrainą i Unią Europejską nie ma granic” - powiedziała minister.

Według Stefaniszyny korzyści z integracji europejskiej dla każdego obywatela to możliwość swobodnego rozwoju, brak granic dla edukacji, rozwoju i wymiany kulturalnej.

Jak informowaliśmy, premier Denys Szmyhal stwierdził, że Ukraina aktywnie dyskutuje ze swoimi europejskimi partnerami na temat „przemysłowego ruchu bezwizowego”. Powinno to znacznie uprościć dostęp ukraińskich towarów do rynku UE.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2021 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-