W ciągu ostatniego tygodnia udzielono dostępnych pożyczek na sumę 653 milionów

W ciągu ostatniego tygodnia udzielono dostępnych pożyczek na sumę 653 milionów

Ukrinform
W ubiegłym tygodniu w ramach programu „Dostępne kredyty 5-7-9%” na Ukrainie wydano 246 nowych kredytów na sumę 653 mln hrywien.

Według Ukrinformu poinformowało o tym Ministerstwo Finansów.

„W ciągu ostatniego tygodnia upoważnione banki państwowego programu  „Dostępne kredyty 5-7-9%” podpisały 246 nowych umów kredytowych na łączną kwotę 653 mln hrywien” - podsumowało Ministerstwo Finansów.

W ciągu tygodnia w ramach państwowego programu „Dostępne kredyty 5-7-9%” banki refinansowały ponad pół miliarda UAH (535,6 mln UAH) oraz udzieliły na sumę76,2 mln UAH kredytów inwestycyjnych i pożyczek na kapitał obrotowy.

W tym samym tygodniu portfel kredytów inwestycyjnych programu wzrósł o 70,8 mln UAH. Stanem na dzień 25 sierpnia osiągnął poziom 992 mln UAH.

W sumie do 25 sierpnia 2020 roku udzielono już 2444 kredytów na łączną kwotę 5,546 mld UAH, a także refinansowano kredyty na sumę 4,447 mld UAH.

Dodatkowo, w ramach specjalnego pakietu pożyczek antykryzysowych programu, który rząd wprowadził w okresie kwarantanny, przedsiębiorcy otrzymali już pożyczki na 110,3 mln hrywien.

Jak informowaliśmy, z inicjatywy Prezydenta Ukrainy wprowadzono państwowy program kredytowy „Dostępne kredyty 5-7-9%” w celu ułatwienia małym i średnim przedsiębiorstwom dostępu do kredytów bankowych. Nadzór nad realizacją programu powierzono Funduszowi Rozwoju Przedsiębiorczości (FRP).

Ministerstwo Rozwoju Gospodarki, Handlu i Rolnictwa wspiera program „Dostępne kredyty 5-7-9%” realizując programy edukacyjne dla przedsiębiorców.

Pożyczki w ramach programu można uzyskać w AO Oszczadbanku, AB Ukrgazbanku, AO KB PrywatBanku, AO Ukreximbanku, AO AKB Banku Lwiw, PAO PUMB, AO BANK ALIANS, AO Kredobanku, PAO BANK WOSTOK, AO Raiffeisen Bank Awal i w wielu innych bankach.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-