EBI wydzielił Ukrainie 50 mln EURO w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach

EBI wydzielił Ukrainie 50 mln EURO w celu poprawy bezpieczeństwa na drogach

Ukrinform
Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) przeznaczył 50 mln EURO na projekty mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu i wprowadzenie nowoczesnych inteligentnych systemów w transporcie.

Odpowiednia umowa finansowa Projekt „Komunikacja transportowa na Ukrainie - faza I” pomiędzy Ukrainą a Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) został ratyfikowany przez Radę Najwyższą 25 sierpnia. Za projektem zagłosowało 273 posłów - informuje Ukrinform w odniesieniu do informacji z Ministerstwa Infrastruktury Ukrainy.

Należy zauważyć, że 50 mln EURO pozyskane w ramach umowy zostanie przeznaczone na realizację następujących projektów:

- budowa północno-wschodniego odcinka obwodnicy Tarnopola;

- budowa 3 wielopoziomowych węzłów przesiadkowych i 2 wiaduktów w obwodzie lwowskim i rówieńskim oraz w okolicach Tarnopola;

- wdrażanie inteligentnych systemów transportowych do zarządzania i kontroli transportu.

Według ministra infrastruktury Władysława Kryklija realizacja tych projektów poprawi bezpieczeństwo na drogach, minimalizując liczbę wypadków i incydentów. Ponadto wprowadzenie inteligentnych systemów transportowych przyczyni się do dalszej cyfryzacji procesów transportowych.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-