MFW planuje kontynuację współpracy z Ukrainą

MFW planuje kontynuację współpracy z Ukrainą

Ukrinform
Przedstawiciel MFW na Ukrainę, Josta Lyngman powiedział, że Fundusz zamierza kontynuować współpracę z naszym państwem w ramach programu stand-by.

O tym informuje Hromadske, w odniesieniu do słów Josty Lyngmana.

Wyjaśnił, że trwają rozmowy z rządem na temat terminu reform, które warunkują otrzymanie przez Ukrainę pieniędzy z Funduszu, a także polityki gospodarczej i finansowej państwa.

Do kluczowych wymagań należy dokończenie reformy służb celno - podatkowych, zatwierdzenie planu postępowania z zagrożonymi kredytami w systemie bankowym i tym podobne.

„Ważne jest, aby obecna polityka gospodarcza spełniała kryteria, na podstawie których uchylane jest memorandum w sprawie polityki gospodarczej i finansowej. To właśnie w tych kwestiach trwają dyskusje” - wyjaśnił Lyngman.

Data rozpoczęcia rewizji programu nie została jeszcze określona. Nie wiadomo też, kiedy kolejna misja dotrze na Ukrainę i oceni postulaty ukraińskiego rządu.

Jak podał Ukrinform, Rada Dyrektorów Międzynarodowego Funduszu Walutowego dnia 9 czerwca podjęła decyzję o rozpoczęciu nowego 18 -   miesięcznego programu Stand-by dla Ukrainy. Całkowity wolumen programu to 5 mld USD. Dnia 12 czerwca Ukraina otrzymała 2,1 mld USD pierwszej transzy z MFW.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-