Narodowy Bank Ukrainy podpisał Memorandum z IFC

Narodowy Bank Ukrainy podpisał Memorandum z IFC

Ukrinform
Narodowy Bank Ukrainy i Międzynarodowa Korporacja Finansowa (IFC) podpisały protokół ustaleń.

Według Ukrinformu, informację taką podała służba prasowa NBU na Facebooku.

Prezes Banku Narodowego Kyrył Szewczenko i Dyrektor Regionalny IFC na Ukrainę, Białoruś i Mołdawię Jason Pellmar podpisali protokół ustaleń. Współpraca między IFC a Narodowym Bankiem Ukrainy ma na celu: wprowadzenie nowych produktów finansowych dla obywateli i małych firm, rozszerzenie dostępu do rachunków i pożyczek w instytucjach finansowych, zwiększenie dostępności usług finansowych, ich wysokiej jakości, wykorzystywanie oraz ochronę praw konsumentów usług finansowych.

„Memorandum z IFC to ważny krok naprzód. Zaangażowanie obywateli w system finansowy, dostęp do usług finansowych, bezpieczeństwo klientów instytucji finansowych to priorytety naszej wspólnej prac ”- powiedział Szewczenko.

Międzynarodowa Korporacja Finansowa zapewni również pomoc techniczną Bankowi Narodowemu, pomagając w opracowaniu i wdrażaniu integracji finansowej na szczeblu krajowym.

Jak informował wcześniej Ukrinform, na początku 2020 roku Narodowy Bank Ukrainy wraz z innymi regulatorami rynku finansowego zatwierdził Strategię rozwoju sektora finansowego Ukrainy do 2025 roku. Strategia zakłada rozwój sektora finansowego w pięciu głównych obszarach: wzmocnienie stabilności finansowej; promowanie rozwoju makroekonomicznego i wzrostu gospodarczego; rozwój rynków finansowych; rozszerzenie integracji finansowej; wdrażanie innowacji w sektorze finansowym.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-