5,3 miliarda dolarów od początku roku: skąd pieniądze trafiły na Ukrainę

5,3 miliarda dolarów od początku roku: skąd pieniądze trafiły na Ukrainę

Ukrinform
W okresie styczeń-czerwiec 2020 roku wielkość prywatnych przekazów pieniężnych na Ukrainę oficjalnymi i nieformalnymi kanałami wyniosła 5,365 mld USD, z Ukrainy - 246 mln USD.

Według Ukrinformu, informację taką podał serwis prasowy NBU na Facebooku.

Narodowy Bank Ukrainy zauważył, że 1,187 miliarda dolarów zostało przelanych na konta bankowe lub za pośrednictwem systemów płatności kartą lub urzędów pocztowych. To o 8% więcej niż w pierwszej połowie 2019 roku. Średnia kwota jednego przelewu na Ukrainę wzrosła z 355 USD do 374 USD.

W pierwszej połowie 2020 roku z Ukrainy za pośrednictwem systemu przekazów środków przekazano kwotę, która odpowiada około 212 mln USD. To jest o 26,2% więcej w porównaniu do tego samego okresu w 2019 roku. Średnia kwota przelewu z Ukrainy wzrosła z 358 USD w pierwszej połowie 2019 roku do 462 USD.

Najpopularniejsze kierunki przelewów prawie się nie zmieniły od zeszłego roku: na Ukrainę trafiały przede wszystkim środki z USA, Włoch, Izraela, Rosji i Niemiec, a z Ukrainy najwięcej pieniędzy trafiało do Rosji, Gruzji, Azerbejdżanu, Turcji i Polski.

Wolumen przelewów na Ukrainie za pośrednictwem systemów przekazów pieniężnych wzrósł o 31,3% w porównaniu do pierwszej połowy 2019 roku do 117,94 mld UAH (równowartość 4,55 mld USD). Ponad 78% przelewów na terenie Ukrainy zostało zrealizowanych przez: NovaPay (organizacja płatnicza Post Finance LLC) - 45,12% przelewów, przekaz pocztowy (organizacja płatnicza Ukrpoczta JSC) - 21,42% przelewów oraz Financial World (organizacja płatnicza LLC Ukraiński system płatniczy”) - 11,89% przelewów na terenie Ukrainy.

Jak informował Ukrinform, w 2019 roku wolumen przekazów pieniężnych za pośrednictwem systemów przekazów pieniężnych na Ukrainie wzrósł o 38,6% w porównaniu do 2018 roku, do 197,93 mld UAH (równowartość 7,68 mld USD).

Według szacunków NBU, w 2019 roku wolumen prywatnych transferów (kanałami oficjalnymi i nieformalnymi) na Ukrainę wyniósł prawie 12 mld USD, z Ukrainy - prawie 0,6 mld USD. Z tego prawie 2,3 miliarda dolarów przetransferowano na Ukrainę za pośrednictwem systemów przekazów pieniężnych, a prawie 0,4 miliarda dolarów z Ukrainy.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-