Dostępne pożyczki: w zeszłym tygodniu banki zawarły transakcje na 638 mln

Dostępne pożyczki: w zeszłym tygodniu banki zawarły transakcje na 638 mln

Ukrinform
Banki w ramach państwowego programu „Dostępne kredyty 5-7-9%” w ubiegłym tygodniu podpisały 196 nowych umów kredytowych na łączną kwotę 638 mln hrywien.

Poinformowała służba prasowa Ministerstwa Finansów.W ramach programu państwowego „Dostępne kredyty 5-7-9%” autoryzowane banki podpisały w minionym tygodniu 196 nowych umów kredytowych na łączną kwotę 638 mln UAH. Ogółem do dnia 27 lipca 2020 roku wydano już 1446 kredytów na łączną kwotę 2,413 miliardów hrywien"- napisano w wiadomości.

Nadal największym zainteresowaniem ze strony biznesu cieszą się kredyty na refinansowanie wcześniej otrzymanych kredytów. W ciągu ostatniego tygodnia portfel kredytów refinansowanych w ramach programu wzrósł o pół miliarda hrywien (564 milionów hrywien). Przekroczył już półtora miliarda hrywien (1,637 miliarda hrywien) i nadal rośnie. Liczba wniosków o refinansowanie wyniosła 6,464 mld hrywien od czasu wprowadzenia tego antykryzysowego produktu.

Popyt biznesu na kredyty inwestycyjne w ramach Programu utrzymuje się na stałym wysokim poziomie. Stanem na dzień 27 lipca liczba wniosków o pożyczki w ramach tego produktu wyniosła 5,129 mld hrywien. Od momentu uruchomienia Programu uprawnione banki udzieliły już kredytów inwestycyjnych na kwotę 757,30 mln UAH, co umożliwiło aktualizację majątku trwałego przedsiębiorców w wysokości około 1 mld UAH.

Od 27 lipca pożyczkę w ramach Programu można już uzyskać w 18 bankach: JSC Oschadbank, JSB Ukrgasbank, JSC CB PrivatBank, JSC Ukreximbank, JSC JSCB Bank Lviv, PJSC FUIB , JSC Alliance Bank, JSC Kredobank, PJSC Bank Vostok, JSC Raiffeisen Bank Aval, JSC Taskcombank, JSC Alfa-Bank, JSC CB Globus, JSC Megabank, JSC Region-bank, JSC Credit Agricole Bank, a także odpowiednio CreditWest Bank i OTP Bank.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-