Po raz pierwszy UE wyprodukowała więcej energii ze źródeł ekologicznych niż z paliw kopalnych

Po raz pierwszy UE wyprodukowała więcej energii ze źródeł ekologicznych niż z paliw kopalnych

Ukrinform
Po raz pierwszy zielona energetyka wyprodukowała w Unii Europejskiej więcej energii niż otrzymano energii ze źródeł kopalnych (węgiel, ropa i gaz ziemny).

Raport Climate Home News.

„Po raz pierwszy z odnawialnych źródeł energii wytworzono w UE więcej energii niż z węgla, ropy i gazu ziemnego razem wziętych” - czytamy w raporcie.

Energia wiatrowa, słoneczna, wodna i bioenergia wytworzyła 40% energii elektrycznej w 27 państwach członkowskich UE w pierwszej połowie 2020 roku, informacja taka była przekazana przez klimatyczne centrum analityczne Ember, podczas gdy paliwa kopalne w produkcji energii elektrycznej nie przekraczają 34%.

W rezultacie emisja dwutlenku węgla z sektora energetycznego UE spadła o prawie 25% w pierwszej połowie tego roku.

Odnotowuje się, że pomimo tego, iż zapotrzebowanie na energię elektryczną w Unii Europejskiej w okresie pandemii koronawirusa spadło o 7%, to sama produkcja „zielonej” energii elektrycznej wzrosła o 11%.

Było to możliwe dzięki nowym instalacjom wiatrowym i słonecznym, które wyprodukowały rekordową piątą, część energii elektrycznej w Europie. W tym czasie tylko w Danii 64% energii elektrycznej pochodziło z siły wiatru i z energii słonecznej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-