Narodowy Bank pozostawił stopę dyskontową na poziomie 6%

Narodowy Bank pozostawił stopę dyskontową na poziomie 6%

Ukrinform
Narodowy Bank Ukrainy zdecydował się nie zmieniać stopy dyskontowej i pozostawić ją na poziomie 6%.

Informacja taka była podana na stronie internetowej NBU.

„Zarząd Narodowego Banku Ukrainy zdecydował o pozostawieniu stopy dyskontowej na niezmienionym poziomie 6% w skali roku” - głosi komunikat.

Zaznacza się, że decyzja ta ograniczy wzrost cen w kontekście ożywienia gospodarczego w latach 2021-2022, pozostawiając wystarczającą przestrzeń do dalszego obniżania kosztów kredytów do jednocyfrowego poziomu.

Jak informował Ukrinform, obniżenie stopy dyskontowej do 6% zostało przyjęte decyzją Zarządu Narodowego Banku Ukrainy dnia 12 czerwca 2020 roku, wcześniej obniżono stopę dyskontową do 8% w kwietniu, do 10% w marcu, a 31 stycznia do 11%. W ubiegłym roku również regularnie ona malała: 25 kwietnia 2019 roku NBU po raz pierwszy od 2 lat obniżył stopę dyskontową o 0,5% - do 17,5% w skali rocznej.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-