Ukraina podpisała umowę pożyczkową z UE na 1,2 mld euro - Szmyhal

Ukraina podpisała umowę pożyczkową z UE na 1,2 mld euro - Szmyhal

Ukrinform
Ukraina podpisała memorandum i umowę pożyczkową z Unią Europejską, aby otrzymać 1,2 mld euro pomocy makrofinansowej.

Poinformował o tym premier Ukrainy Denys Szmyhal w Telegramie.

„Ukraina otrzyma 1,2 mld euro pomocy makrofinansowej z Unii Europejskiej. W dniu dzisiejszym podpisaliśmy memorandum i umowę kredytową z Komisją Europejską w ramach naszej wizyty roboczej w Brukseli, wspólnie z ministrem finansów Serhijem Marczenką i szefem NBU Kyryłem Szewczenką” - napisał Szmyhal.

Dodał, że 1,2 mld euro dla Ukrainy to największa transza Komisji Europejskiej w ramach „ekskluzywnego” programu pomocy makrofinansowej, który jest przeznaczony dla 10 krajów i ma na celu przezwyciężenie negatywnych skutków pandemii.

Szmyhal podziękował europejskim partnerom za silne wsparcie Ukrainy i nazwał umowę pożyczkową ważnym krokiem wspierającym stabilność makrofinansową państwa i mającym na celu zapewnienie dobrobytu obywatelom Ukrainy.

Jak informowaliśmy, w maju UE zatwierdziła decyzję o udzieleniu Ukrainie 1,2 mld euro pomocy makrofinansowej w związku z pandemią COVID-19.

22 lipca prezydent Wołodymyr Zełenskij swoim rozporządzeniem upoważnił ministra finansów Serhija Marczenkę i prezesa Narodowego Banku Kyryła Szewczenkę do podpisania Memorandum o porozumieniu pomiędzy Ukrainą (pożyczkobiorcą) a Unią Europejską (jako pożyczkodawcą) oraz Umowy Kredytowej pomiędzy Ukrainą (jako pożyczkobiorcą) a Bankiem Narodowym Ukrainy (jako pożyczkobiorcą) i Unią Europejską (jako kredytodawcą) o otrzymaniu przez Ukrainę pomocy makrofinansowej z Unii Europejskiej w wysokości do 1 mld 200 mln euro.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-