Ministerstwo Finansów liczy na mniejszy spadek PKB, niż przewiduje MFW

Ministerstwo Finansów liczy na mniejszy spadek PKB, niż przewiduje MFW

Ukrinform
Ministerstwo Finansów spodziewa się, że spadek ukraińskiej gospodarki będzie mniejszy, niż przewiduje Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Minister finansów Serhij Marczenko powiedział to w wywiadzie dla zn.ua.

„Opieramy się na prognozach Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa. Spadek wynosi 4,8% PKB. Są wszelkie powody, by sądzić, że będziemy mieli bardziej optymistyczny spadek, jeśli tak powiem, niż ocenia MFW. Według najnowszych informacji produkcja przemysłowa i aktywność gospodarcza zaczęły się odradzać w czerwcu. Świadczy o tym zarówno rejestracja nowych indywidualnych przedsiębiorców, jak i zużycie energii elektrycznej. Wskaźniki te dają wszelkie podstawy, by sądzić, że przetrwaliśmy najbardziej ostrą fazę kryzysu, a gospodarka będzie się stopniowo ożywać" - powiedział Marczenko.

Zaznaczył, że najprawdopodobniej drugi kwartał będzie decydujący pod względem spadków.

"Nie mogę teraz podać liczb. Najnowsze dane Ministerstwa Gospodarki to 5,9% PKB, ale to za pięć miesięcy tego roku. Biorąc pod uwagę, że dane czerwcowe będą najlepsze, jest nadzieja, że ​​w czwartym kwartale osiągniemy wzrostową dynamikę gospodarki" - powiedział Marczenko.

Jak podał Ukrinform, Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) prognozuje spadek produktu krajowego brutto (PKB) na Ukrainie w 2020 roku o 8,2% na tle średniej rocznej inflacji na poziomie 4,5%.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-