Prezes Narodowego Banku złożył rezygnację prezydentowi

Prezes Narodowego Banku złożył rezygnację prezydentowi

Ukrinform
Prezes Narodowego Banku Ukrainy Jakiw Smolij napisał i złożył Prezydentowi Ukrainy list z rezygnacją z zajmowanego stanowiska w związku z dymisją na własne życzenie – donosi serwis prasowy NBU na Facebooku.

„Dzisiaj prezes Narodowego Banku Ukrainy Jakiw Smolij napisał i przedłożył Prezydentowi Ukrainy list rezygnacyjny w związku z dymisją z własnej woli” - czytamy w oświadczeniu.

Smolij powiedział, że Narodowy Bank Ukrainy od dłuższego czasu znajduje się pod systematyczną presją polityczną.

„To uniemożliwia mi, jako szefowi Narodowego Banku, efektywne zarządzanie działaniami Narodowego Banku i współpracę z innymi organami państwowymi. Rezygnując, staram się ostrzegać przed dalszymi próbami podważenia podstaw instytucjonalnych banku centralnego na Ukrainie” - powiedział Smolij.

Przypomnijmy, 15 marca 2018 r. Rada Najwyższa powołała Jakowa Smolija na prezesa Narodowego Banku Ukrainy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-