35% firm jest gotowych dziś wrócić do pracy w biurach lub wznowić pracę offline

35% firm jest gotowych dziś wrócić do pracy w biurach lub wznowić pracę offline

Ukrinform
Na Ukrainie 69% ankietowanych firm jest gotowych wznowić pracę offline lub wrócić do biura w okresie od maja do czerwca 2020 r. - donosi służba prasowa European Business Association.

„Tak, większość ankietowanych firm jest gotowa wznowić pracę offline lub wrócić do biura w najbliższej przyszłości - 35% w maju i 34% - w czerwcu. Ponadto 16% respondentów stwierdziło, że już podjęło pracę lub wcale jej nie przerywało w okresie kwarantanny w związku ze specyfiką firmy. Kolejne 15% nie planuje powrotu do biura lub nie zdecydowało jeszcze o ostatecznym terminie”- napisano w oświadczeniu.

W kontekście organizacji pracy w biurze 42% planuje wdrożenie elastycznego lub zmianowego harmonogramu pracy, kolejne 13% zaproponuje swoim pracownikom kontynuowanie pracy z domu. 20% firm przygotowuje się do stopniowego wejścia do pracy, zaczynając od 25% pracowników w biurze z możliwym wzrostem do 50%. Kolejne 17% firm jest gotowych wprowadzić 50% pracowników w pierwszych tygodniach z możliwym wzrostem do 75%.

Na podstawie doświadczeń z ostatnich kilku miesięcy 62% dyrektorów stwierdziło, że rozważa stałą lub pełną zmianę trybu pracy na zdalny. Większość z nich pozwala na zdalną pracę nawet 50% pracowników. Większości firm udało się utrzymać pensje pracowników na niezmienionym poziomie - zgłosiło to 62% respondentów. Obniżki płac dotknęły 23% firm, a 7% podniosło wypłaty dla niektórych kategorii pracowników. W kolejnych 3% przypadków niektóre kategorie pracowników skorzystały z bezpłatnego urlopu.

82% firm zdołało utrzymać pracowników firmy na niezmienionym poziomie, a 8% nawet teraz szuka nowych pracowników. Niestety 11% firm zostało zmuszonych do redukcji zatrudnienia.

Jeśli mówimy o wynikach finansowych z dwóch miesięcy kwarantanny, większość firm zgłasza straty. Tak więc 36% respondentów poniosło do 20% strat, a kolejne 28% - na poziomie 20-50%, a 18% - 50-75% strat. Tylko 11% zgłosiło brak zmian, a 3% było w stanie zwiększyć swoje dochody do 20%.

Aby osiągnąć poziom rozwoju przed kwarantanną, zdaniem 20% przedsiębiorców zajmie to sześć miesięcy, a dla 39% - około roku. Kolejne 17% uważa, że zajmie to dwa lata, a 7% - że ponad dwa lata. Kolejne 10% nie jest w stanie przewidzieć czasu potrzebnego na powrót , a 4% nie straciło tempa rozwoju podczas kwarantanny.

Przypomnijmy, 12 marca 2020 r. została wprowadzona na Ukrainie kwarantanna w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się zakażenia koronawirusem COVID-19.

20 maja Rada Ministrów postanowiła przejść do drugiego etapu łagodzenia kwarantanny 22 maja tego roku.

av

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-