Prezydent podpisał poprawki do Kodeksu Podatkowego

Prezydent podpisał poprawki do Kodeksu Podatkowego

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał Ustawę zmieniającą Ukraiński Kodeks Podatkowy w zakresie usprawnienia administracji podatkowej, usunięcia technicznych i logicznych niespójności w przepisach podatkowych.

O tym poinformowała służba prasowa głowy państwa.

„Wołodymyr Zełenski podpisał Ustawę Ukrainy ”W sprawie zmian Ukraińskiego Kodeksu Podatkowego dotyczących poprawy administracji podatkowej, eliminacji technicznych i logicznych niespójności w przepisach podatkowych” Nr 466-IX, którą Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła 16 stycznia 2020 roku”, podano w oświadczeniu.

Należy zauważyć, że Ustawa przewiduje szereg zmian mających na celu poprawę i uproszczenie systemu administracji podatkowej, jego unifikację ze światowymi standardami.

Według BP podpisana Ustawa ma na celu wprowadzenie międzynarodowych standardów kontroli podatkowej dla wszystkich uczestników handlu międzynarodowego oraz wdrożenie postanowień Planu zwalczania praktyki zmniejszania podstawy opodatkowania i usuwania zysków z opodatkowania (Plan działalności BEPS).

Ponadto zmiany przewidziane w dokumencie stwarzają niezbędne warunki do reformy państwowej służby podatkowej i stwarzają możliwość przekształcenia jej struktury zgodnie z koncepcją jednego podmiotu prawnego.

Dokument poprawia również system administracji podatkowej i rozszerza możliwości usług online dla płatników. Teraz płatnik, zgłaszając się elektronicznie lub przekazując elektroniczną identyfikację online w gabinecie elektronicznym, będzie mógł złożyć wniosek o otrzymanie dokumentów od organów podatkowych w formie elektronicznej.

Oczekuje się, że wdrożenie przepisów Ustawy zwiększy zachęty inwestycyjne poprzez wprowadzenie przyspieszonej amortyzacji środków trwałych.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-