Blok energetyczny nr 1 rówieńskiej elektrowni jądrowej został podłączony do sieci

Blok energetyczny nr 1 rówieńskiej elektrowni jądrowej został podłączony do sieci

Ukrinform
Blok energetyczny nr 1 rówieńskiej elektrowni jądrowej (RAES) został podłączony do systemu elektroenergetycznego w dniu 20 maja 2020 roku, a jednocześnie rozpoczęto obniżanie mocy bloku energetycznego nr 3.

Poinformowało o tym centrum prasowe przedsiębiorstwa państwowego „NAEK” Energoatom.

„W dniu 20 maja 2020 roku o godzinie 14:43 turbogenerator TG-2 bloku nr 1 (VVER-440) rówieńskiej elektrowni jądrowej został podłączony do sieci elektroenergetycznej. Rutynowy wzrost mocy bloku nadal trwa. Jednocześnie moc bloku nr 3 rówieńskiej elektrowni jądrowej (VVER-1000 jest zmniejszana) ) z późniejszym wycofaniem do rezerwy ”, podano w komunikacie.

Należy zauważyć, że nie ma żadnych uwag na temat działania głównego wyposażenia istniejących jednostek napędowych i pracy personelu.

Warunki radiacyjne, pożarowe i środowiskowe w RAES i przyległym terytorium nie uległy zmianie i mieszczą się w aktualnych standardach.

Jak informowaliśmy, blok energetyczny nr 1 rówieńskiej elektrowni jądrowej znajduje się w rezerwie od dnia 19 maja 2020 roku.

Rówieńska elektrownia jądrowa (RAES) znajduje się w północno-zachodniej części obwodu rówieńskiego, w mieście Warasz. W RAES pracują cztery bloki energetyczne o łącznej mocy 2835 MW: blok nr 1 (VVER-440) o mocy 420 MW od 1980 roku, blok nr 2 (VVER-440) o mocy 415 MW od 1981 roku, blok nr 3 (VVER -1000) o mocy 1000 MW od 1986 roku, blok nr 4 (VVER-1000) o mocy 1000 MW od 2004 roku.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-