Ministerstwo Zdrowia odblokowało system zamówień

Ministerstwo Zdrowia odblokowało system zamówień

Ukrinform
Ministerstwo Zdrowia wydało szereg przepisów, które pozwoliły odblokować zamówienia na leki i urządzenia medyczne, które od marca są niemal sparaliżowane.

Zostało to zgłoszone na stronie Ministerstwa Zdrowia na Facebooku.

„Stanem na koniec marca 2020 roku system zamówień był prawie sparaliżowany. W ciągu półtora miesiąca Ministerstwu Zdrowia udało się jakościowo zmienić sytuację. Od kwietnia do maja opracowano i uzgodniono 7 ważnych aktów prawnych dotyczących regulacji”, podano w oświadczeniu.

Wydano rozporządzenie, które zatwierdziło listy leków i produktów medycznych, które zostaną zakupione za środki 2020 roku.

Wprowadzono również zmiany do przepisów technicznych dotyczących wyrobów medycznych, upraszczając procedury dotyczące ponad 600 stentów, endoprotez i innych wyrobów medycznych.

Trwa procedura dostosowawcza, zatwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia, w celu przedłużenia ważności świadectw rejestracji leków.

Ponadto Centrum Zdrowia Publicznego rozpatruje projekt uchwały Gabinetu Ministrów opracowany przez Ministerstwo Zdrowia, który odblokuje zakupy z pomocą środków przyznanych jeszcze w 2017 roku.

„To uratuje prawie utracony projekt transplantologii i utworzenie pierwszego ośrodka na Ukrainie, w którym będzie można ustalić zgodność dawców dla przeszczepów”, skomentowało Ministerstwo Zdrowia.

Kolejny projekt rozporządzenia rządowego, który jest zatwierdzany, dotyczy corocznej selekcji wyspecjalizowanych organizacji zakupowych.

Ponadto dokumenty programów budżetowych zostały przekazane Ministerstwu Finansów Ukrainy. Opracowano rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia w sprawie procedury wyboru wyspecjalizowanych organizacji zajmujących się zakupami leków i wyrobów medycznych i oczekuje się na zatwierdzenie dokumentów budżetowych.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-