Premier zapewnił, że Ukraińcy zapłacą za gaz mniej niż zeszłej zimy

Premier zapewnił, że Ukraińcy zapłacą za gaz mniej niż zeszłej zimy

Ukrinform
W bieżącym sezonie grzewczym mieszkańcy Ukrainy wydadzą mniej na gaz i ogrzewanie niż rok temu.

Zostało to ogłoszone przez Premiera Ołeksija Honczaruka w czasie trwania programu „Wolność słowa Sawika Szustera” na kanale „Ukraina”, podał korespondent Ukrinformu.

„Gdy mówimy, że tej zimy byliśmy w stanie znacznie obniżyć koszty ogrzewania i gazu, porównujemy je z zeszłą zimą. Teraz koszty są znacznie niższe. Nie tylko dlatego, że jest ciepła zima. Wpłynęło na to wiele obiektywnych czynników”, powiedział szef gabinetu.

Zauważył, że według rządu w bieżącym sezonie grzewczym Ukraińcy zapłacą mniej za gaz i ogrzewanie niż rok temu.

„Rzeczywiście w grudniu dla większości Ukraińców możliwe było znaczne obniżenie ceny na ogrzewanie i gaz. To fakt dokonany. Płatności wzrosły w styczniu w porównaniu z grudniem.Było to spowodowane obiektywnymi czynnikami ceny na gaz. Ale w lutym płatności ponownie spadną, co jest konsekwencją wahań cen”, powiedział Premier.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-