Około 20% prywatnych przekazów pieniężnych na Ukrainę w 2019 roku pochodziło z USA

Około 20% prywatnych przekazów pieniężnych na Ukrainę w 2019 roku pochodziło z USA

Ukrinform
Według wstępnych szacunków Narodowego Banku Ukrainy w 2019 roku suma prywatnych transferów na Ukrainę kanałami oficjalnymi i nieformalnymi wyniosła prawie 12 mld USD.

Zostało to zgłoszone przez serwis prasowy NBU.

W szczególności, zgodnie ze wstępnymi danymi instytucji finansowej, w 2019 roku suma prywatnych transferów oficjalnymi i nieformalnymi kanałami wyniosła z zagranicy na Ukrainę - prawie 12 miliardów USD, z Ukrainy za granicę - prawie 600 milionów USD.

Z nich, poprzez systemy przekazów pieniężnych, dotarło na Ukrainę - równowartość prawie 2,3 miliarda USD, czyli około jednej piątej wszystkich prywatnych przelewów na Ukrainę, a z Ukrainy - prawie 400 milionów USD w równowartości, czyli około dwóch trzecich wszystkich prywatnych transferów z Ukrainy.

W kontekście krajów wielkość przelewów dokonywanych za pośrednictwem systemów przekazów pieniężnych była dystrybuowana w następujący sposób: na Ukrainę:

z USA - 18%, z Izraela - 14%; z Włoch - 9%; z Rosji - 7%; z Polski - 7%; z pozostałych 219 krajów - 45%;

z Ukrainy:

do Rosji - 31%; do Gruzji - 11%; do Azerbejdżanu - 6%; do Chin - 5%; do Uzbekistanu - 5%; do pozostałych 195 krajów - 42%.

Największe sumy przelewów międzynarodowych przeprowadzono za pomocą systemów transferu środków - rezydentów USA: 93% - na Ukrainę i 96% - z Ukrainy.

„Ukraina pozostaje krajem biorcą przelewów międzynarodowych. W 2019 roku kwota środków otrzymanych na Ukrainie za pomocą międzynarodowych systemów transferu środków była prawie sześciokrotnie większa niż kwota środków wysłanych za granicę”, dodano w NBU.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-