Kanada chce odnowić umowę o wolnym handlu z Ukrainą

Kanada chce odnowić umowę o wolnym handlu z Ukrainą

Ukrinform
Rząd Kanady zainicjował publiczną dyskusję na temat możliwości ulepszenia umowy o wolnym handlu z Ukrainą.

Zostało to ogłoszone w Ottawie przez Ministra Handlu Międzynarodowego Kanady Mary Angie, poinformował korespondent Ukrinformu.

„Kanada jest zdeterminowana, aby zapewnić swoim obywatelom i przedsiębiorstwom dostęp do możliwości i konsumentów na rynku globalnym. Bardziej połączony świat zapewnia namacalne korzyści dla wszystkich, tworząc bardziej przyzwoite miejsca pracy dla klasy średniej i wzmacniając naszą gospodarkę. Podczas publicznej dyskusji wzywam wszystkich Kanadyjczyków do wyrażenia swoich poglądów na temat przyszłej aktualizacji fundamentalnej umowy o wolnym handlu z Ukrainą”, powiedziała Angie.

Ministerstwo Handlu Międzynarodowego dodało, że konsultacje w sprawie modernizacji umowy „dadzą przedsiębiorcom, przemysłowi i wszystkim obywatelom możliwość pomocy Kanadzie w ustaleniu jej interesów w negocjacjach z Ukrainą”.

 „Konsultacje dostarczą informacji na temat tego, w jaki sposób rząd powinien dywersyfikować i rozszerzać preferencyjny dostęp Kanady do Ukrainy, upewniając się, że stwarza to możliwości, które przyniosą korzyści wszystkim”, powiedziano w biurze minister handlu międzynarodowego.

Dyskusje publiczne, w których każdy może wziąć udział, potrwają do 16 marca.

Jak informowaliśmy, umowa o wolnym handlu między Kanadą a Ukrainą weszła w życie 1 sierpnia 2017 roku. Porozumienie co do jego rozszerzenia zostało osiągnięte podczas wizyty Wołodymyra Zełenskiego w Kanadzie latem ubiegłego roku.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-