Przewiduje się, że Ukraina stanie się światowym liderem pod względem tempa wzrostu produkcji drobiu

Przewiduje się, że Ukraina stanie się światowym liderem pod względem tempa wzrostu produkcji drobiu

Ukrinform
Według prognoz agencji Index Mundi w 2020 roku Ukraina stanie się światowym liderem pod względem tempa wzrostu produkcji mięsa drobiowego.

Zostało to ogłoszone przez Ministra Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa Ukrainy Tymofieja Miłowanowa na Facebooku.

„Jest coś, z czego można być dumnym. Według prognoz agencji analitycznej Index Mundi nasz kraj stanie się światowym liderem tempa wzrostu produkcji drobiu w 2020 roku”, powiedział minister.

Tak więc, zgodnie z obliczeniami agencji, tempo wzrostu produkcji drobiu na Ukrainie w ciągu roku wzrośnie o 8,61%. Całkowita produkcja osiągnie 1,45 miliona ton.

„Ukraina jest tradycyjnie w czołówce krajów eksportujących produkty rolne: jesteśmy jednym z największych eksporterów oleju roślinnego, zajmujemy drugą pozycję na świecie w eksporcie jęczmienia, czwartą - pod względem eksportu kukurydzy. Jesteśmy w pierwszej dziesiątce pod względem eksportu pszenicy, masła, nasion oleistych. Zajmujemy siódme miejsce w eksporcie mięsa drobiowego”, powiedział Miłowanow.

Ogłosił także, że wkrótce, podczas spotkania na posiedzeniu Komitetu Rady Najwyższej ds. Polityki Rolnej i Gruntów, odbędzie się dyskusja na temat  eksportu produkcji rolnej i dynamiki rozwoju sektora rolniczego.

Jak informowaliśmy, w 2019 roku produkcja mięsa na Ukrainie wzrosła o 2,7% do 1,8 mln ton, w szczególności wyprodukowano 1,07 mln ton mięsa drobiowego, czyli o 6,9% więcej niż w 2018 roku. Ale produkcja wyrobów mięsnych spadła o 5,7%.

W ubiegłym roku udział produkcji drobiowej w całkowitym eksporcie mięsa wyniósł 83% (415 tys. ton, czyli o 16% więcej niż w roku poprzednim).

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-