W ubiegłym roku Energoatom zainwestował ponad 14 miliardów w nowe budownictwo

W ubiegłym roku Energoatom zainwestował ponad 14 miliardów w nowe budownictwo

Ukrinform
Inwestycje kapitałowe NAEK „Energoatom” w przebudowę i budowę obiektów przemysłowych wyniosły w 2019 roku 14,158 mld UAH, czyli o 21% więcej niż w poprzednim roku.

O tym poinformowała służba prasowa Energoatomu.

„W ubiegłym roku Energoatom sfinansował inwestycje kapitałowe w przebudowę i budowę obiektów przemysłowych w wysokości 14 miliardów 258 milionów hrywien, czyli o 2 miliardy 522 milionów (o 21%) więcej niż w 2018 roku”, podano w oświadczeniu.

Według najnowszych danych, w ubiegłym roku NAEK „Energoatom” wpłacił do budżetów wszystkich poziomów podatków i opłat, a także dokonał wpłat ubezpieczeniowych na łączną kwotę 19,297 mld UAH, co jest sumą o 8,605 mld UAH większą (czyli o 80% więcej) niż w 2018 roku.

W szczególności w 2019 roku Energoatom wpłacił 4,920 mld UAH do budżetu państwa.

W firma podano, że ​​przychody spółki nieznacznie wzrosły - tylko o 10%. Według danych operacyjnych na koniec 2019 roku Energoatom sprzedał produkty komercyjne o wartości 48,764 mld UAH (bez VAT), podczas gdy w 2018 roku była to suma 44,122 mld UAH.

Jak informowaliśmy, w 2019 roku Energoatom wytworzył 83,2 mld kWh energii elektrycznej, co według aktualnych danych stanowiło 101,8% założonego planu.

W 2019 roku wszystkie ukraińskie elektrownie jądrowe przekroczyły założone plany produkcji energii elektrycznej.

Przedsiębiorstwo państwowe NAEK „Energoatom” jest operatorem czterech działających elektrowni jądrowych na Ukrainie (zaporoskiej, rówieńskiej, południowo-ukraiński i chmielnickiej). Cztery ukraińskie elektrownie jądrowe obsługują 15 bloków jądrowych, z których 13 to VVER-1000, a dwa to VVER-440.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-