Zełenski podpisał Ustawę o zwalczaniu nielegalnego przejmowania ziemi

Zełenski podpisał Ustawę o zwalczaniu nielegalnego przejmowania ziemi

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał Ustawę zmieniającą Kodeks Ziemski Ukrainy i niektóre inne akty prawne mające przeciwdziałać nielegalnemu przejmowaniu ziemi.

Zostało to zgłoszone na stronie internetowej Rady Najwyższej.

Na stronie odpowiedniego projektu nr 0858 zaznaczono, że 13 stycznia dokument został zwrócony z podpisem Prezydenta.

Ustawa ma w szczególności na celu zapewnienie ochrony praw własności właścicieli i użytkowników działek, zapobieganie nielegalnemu przejmowaniu ziemi i przejmowaniu przedsiębiorstw w sektorze rolnym gospodarki oraz rozwiązywanie innych problemów w zakresie regulacji prawa własności gruntów.

Dokument określa usprawnienie procedury rejestracji działek, praw do nich, interakcji między państwowym katastrem gruntów a państwowym rejestrem praw do nieruchomości.

Jak informował Ukrinform, Rada Najwyższa przyjęła ustawę „W sprawie zmiany ukraińskiego Kodeksu Ziemskiego i niektórych innych aktów ustawodawczych mających na celu zwalczanie nielegalne przejmowanie ziemi” w dniu 5 grudnia 2019 roku.

Według przewodniczącego Rady Najwyższej ds. polityki rolnej Nikoły Solskiego dokument pozwoli kompleksowo przeciwdziałać nielegalnemu przejmowaniu ziemi, a na poziomie legislacyjnym stworzy skuteczne środki zapobiegawcze w celu przeciwdziałania nielegalnemu przejmowaniu ziemi.

Przewodniczący Komisji zauważył, że jeśli Ustawa wejdzie w życie, państwowy rejestr praw do nieruchomości i kataster państwa będą automatycznie wymieniać informacje.

Ustawa ta zobowiązuje również do digitalizacji wszystkich informacji dostępnych w państwowym katastrze gruntów na temat wcześniej wydanych aktów państwowych i zarejestrowanych umów najmu oraz do jak najszybszego wprowadzenia tych danych do katastru.

Według przewodniczącego Komisji Ustawa wprowadza środki ograniczające możliwość fałszowania dokumentów notarialnych.

prs

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-