Ukraina jest trzecim krajem na świecie pod względem eksportu produktów rolnych do UE

Ukraina jest trzecim krajem na świecie pod względem eksportu produktów rolnych do UE

raport
Ukrinform
W okresie od listopada 2018 roku do października 2019 roku Ukraina zajęła trzecie miejsce na świecie wśród dostawców produktów rolnych do UE ze wskaźnikiem 7,3 mld EURO.

Zostało to ogłoszone przez Komisję Europejską w comiesięcznym raporcie monitorującym stan handlu Unii Europejskiej produktami rolno-przemysłowymi, podał Europejski Portal Integracyjny.

„Ukraina znalazła się w pierwszej trójce największych eksporterów produktów rolnych do UE. Od listopada 2018 roku do października 2019 roku Ukraina wyeksportowała produkty rolne do Unii Europejskiej na sumę 7,3 mld EURO”, napisano w oświadczeniu.

Pierwsze miejsce pod względem eksportu produktów rolnych do Unii Europejskiej we wskazanym okresie zajęły Stany Zjednoczone ze wskaźnikiem 12,276 mld EURO, drugie - Brazylia (11,743 mld EURO).

Należy zauważyć, że wielkość eksportu produktów rolnych z Ukrainy do UE rośnie z roku na rok. W porównaniu z poprzednim okresem (listopad 2017 roku - październik 2018 roku) wzrósł o 41%, czyli o 2,1 mld EURO.

Według Głównego Urzędu Statystycznego w okresie styczeń-październik 2019 roku eksport towarów z Ukrainy do UE wyniósł 15,6 mld USD, czyli o 6,8% więcej w porównaniu z tym samym okresem w 2018 roku.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-