Ukraina testuje kosmiczny aparat do teledetekcji Ziemi „Sicz-2-1

Ukraina testuje kosmiczny aparat do teledetekcji Ziemi „Sicz-2-1"

zdjęcie
Ukrinform
W tym roku Biuro Projektowe „Piwdenne” zakończyło montaż aparatu kosmicznego „Sicz-2-1” do teledetekcji.

Informację taką podała służba prasowa KB „Piwdenne” na Facebooku.

„W tym roku Biuro Projektowe „Piwdenne” zakończyło montaż aparatu kosmicznego „Sicz-2-1” do teledetekcji. Jego testy już się rozpoczęły”, podano w raporcie.

Należy zauważyć, że Biuro Projektowe nadal montuje naukowy statek kosmiczny „Mikrosat-M” - planuje zakończyć jego budowę i rozpocząć testy w 2020 roku.

Według „Piwdennego”, w ramach realizacji projektów platform satelitarnych do celów naukowych CubeSat i YuzhSat-1, biuro projektowe jest już na etapie produkcji i testowania komponentów.

Ponadto w 2019 roku opracowano i przetestowano układ napędowy oraz model dynamiczno-wymiarowy makiety satelity GS-1 w formacie CubeSat. Przeprowadzono już testy funkcjonalne kontenera transportowo- startowego. Przeprowadzono także pierwszy etap prób startowych układu napędowego niskiego ciągu na „zielone” monopaliwo.

Firma planuje zakończyć montaż modeli latających tych statków kosmicznych w 2020 roku.

W przyszłym roku Biuro Projektowe „Piwdenne”, planuje wyprodukować makietę dynamiczno-wymiarową statku kosmicznego „Sicz-2M” do optoelektronicznej obserwacji Ziemi o wysokiej rozdzielczości, która zapewni Ukrainie własne wysokiej jakości cyfrowe obrazy określonych odcinków powierzchni Ziemi w zakresie panchromatycznym, wielospektralnym i podczerwieni.

prs


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-