Ukraina i Rosja są na drodze do podpisania umowy tranzytowej

Ukraina i Rosja są na drodze do podpisania umowy tranzytowej

zdjęcie
Ukrinform
Minister Energetyki i Ochrony Środowiska Ukrainy Ołeksij Orżel i jego rosyjski odpowiednik Aleksander Nowak w Berlinie mówili o wynikach negocjacji w sprawie tranzytu gazu.

Zostało to zgłoszone przez korespondenta Ukrinformu.

„Dzisiaj bardzo dobrze popracowaliśmy nad ostatecznym protokołem, który przybliża nas do podpisania ostatecznych umów ... Jestem pewien, że w niedalekiej przyszłości osiągniemy konstruktywny wynik”, powiedział Ołeksij Orżel.

Podziękował europejskim partnerom z UE, a także Niemcom za ich konstruktywne podejście, które pozwoliło omówić wszystkie aspekty podpisywania dokumentów dotyczących tranzytu gazu.

Teraz stanowiska zostaną przedłożone do zatwierdzenia w Kijowie i Moskwie.

Nowak ze swojej strony zauważył, że strony dojdą do celu „w najbliższej przyszłości”.

„Wykonaliśmy bardzo dobrą pracę, przygotowaliśmy szczegółowy projekt protokołu, z dużym stopniem gotowości, który zostanie podpisany po ostatecznym zatwierdzeniu”, powiedział Nowak.

Podziękował swojemu koledze za konstruktywne podejście.

Jak informowaliśmy, 19 grudnia w Berlinie odbyły się negocjacje w sprawie przedłużenia tranzytu rosyjskiego gazu do Europy przez Ukrainę.

Negocjacje odbywały się za pośrednictwem szefa Komisji Europejskiej Marosa Szewczowicza. Dołączył do nich Minister Gospodarki i Energetyki Republiki Federalnej Niemiec, Peter Altmayer, który odbył dwustronne spotkania z negocjatorami.

Delegacje ukraińska i rosyjska komunikowały się w dwustronnym formacie przez kilka godzin, co było nie zaplanowane.

Spotkania odbyły się w Ministerstwie Gospodarki i Energetyki Niemiec, które wystąpiło z inicjatywą negocjacji między Kijowem a Moskwą za pośrednictwem KE.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-