Od dziś Polska będzie wydawać zezwolenia ukraińskim firmom transportowym

Od dziś Polska będzie wydawać zezwolenia ukraińskim firmom transportowym

Ukrinform
Polska zacznie wydawać zezwolenia ukraińskim przewoźnikom towarowym w poniedziałek, 2 grudnia – donosi Ministerstwo Infrastruktury.

„2 grudnia 2019 r. od godziny 11.00 rozpocznie się rejestracja i wydanie 10 000 zezwoleń Rzeczypospolitej Polskiej z poprzedniej wymiany zezwoleń na 2020 r., które są ważne na rejestrację od grudnia 2019 roku”- czytamy w komunikacie.

Ministerstwo Infrastruktury dodało, że wydawanie takich zezwoleń będzie organizowane w 7 punktach wydawania pozwoleń: „Boryspil” (codziennie: 08:00 - 20:00, z wyłączeniem weekendów); Winnica (poniedziałek-piątek: 09:00 - 18:00, weekendy - sobota-niedziela); „Goloby” (poniedziałek-piątek: 09:00 - 18:00, weekendy - sobota-niedziela); Kowel (codziennie: przez całą dobę, bez dni wolnych); Korosten (wtorek-sobota: 09:00 - 18:00, weekendy - niedziela-poniedziałek); Lwów (codziennie: przez całą dobę, bez dni wolnych); Chmielnicki (poniedziałek-piątek: 09:00 - 18:00, weekendy - sobota-niedziela).

Przypomnijmy, w 2019 r. Polska zmniejszyła liczbę zezwoleń na transport lub tranzyt towarów ukraińskich przez Polskę do 160 tys., podczas gdy w 2018 r. Polska wydała Ukrainie 260 tys. takich zezwoleń.

We wrześniu 2019 r. Premier Ukrainy Ołeksij Honczaruk stwierdził, że ukraińskie firmy transportowe prawie wyczerpały swój limit na wjazd do Polski. Podkreślił wówczas, że pozostałe zezwolenia będą obowiązywać przez kilka tygodni.

1 listopada Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło, że Rzeczpospolita Polska wyda 5000 dodatkowych zezwoleń na 2019 r. i kolejnych 10 000 zezwoleń na 2020 r., które mogą być wykorzystane w tym roku na przewóz towarów na ukraiński transport drogowy.

av


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-