Z dniem pierwszego grudnia wzrosła minimalna emerytura

Z dniem pierwszego grudnia wzrosła minimalna emerytura

Ukrinform
Od 1 grudnia na Ukrainie zwiększono minimalną sumę kosztów utrzymania i minimalną emeryturę.

Obecnie minimalna pensja wynosi 2102 hrywien dla osób pełnosprawnych (było  2007 UAH), 1638 UAH dla osób, które utraciły zdolność do pracy (było 1564 UAH), 1779 UAH dla dzieci poniżej szóstego roku życia (było 1699 UAH) i 2218 UAH dla dzieci w wieku od 6 do 18 lat lat (było 2118 UAH).

Wzrost sumy minimalnych kosztów utrzymania doprowadzi do ponownej ideksacji emerytur dla jedenastu milionów emerytów. Teraz minimalna emerytura wyniesie 1638 hrywien.

Ponadto od 1 grudnia na Ukrainie zwiększono maksymalną kwotę zasiłku dla bezrobotnych - do 8 408 hrywien (4 płace minimalne).

Zwiększone zostaną także różne świadczenia socjalne, na przykład wzrośnie minimalna kwota alimentów dla dzieci poniżej szóstego roku życia - z 849,5 do 889,5 UAH, a dla dzieci w wieku od sześciu do osiemnastu lat - z 1059 do 1109 UAH.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-