Ukraiński przemysł samochodowy zmniejszył produkcję w październiku o 13%

Ukraiński przemysł samochodowy zmniejszył produkcję w październiku o 13%

Ukrinform
Produkcja motoryzacyjna na Ukrainie w październiku w porównaniu do września spadła o 13% - do 913 sztuk pojazdów silnikowych.

Poinformowało o tym stowarzyszenie producentów samochodów Ukrainy „Ukrawtoprom”.

„W październiku przedsiębiorstwa ukraińskiego przemysłu motoryzacyjnego wyprodukowały 913 pojazdów, czyli o 13% mniej niż we wrześniu”, podano w oświadczeniu.

W stowarzyszenie zauważono, że w zeszłym miesiącu wszystkie statystyki dotyczące samochodów osobowych zostały ponownie wygenerowane przez montaż dużych węzłów samochodowych marki Skoda w fabryce Eurocar. Październikowy wynik Eurocar wyniósł 802 samochody.

Produkcja pojazdów ciężarowych (z wyłączeniem AvtoKrAZa, który przestał ujawniać informacje o swojej produkcji od sierpnia 2016 roku) wzrosła z 1 egzemplarza we wrześniu do 30 aut  w październiku.

Produkcja autobusów w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o 12% do 81 sztuk.

Od początku 2019 roku na Ukrainie wyprodukowano 6196 sztuk pojazdów, czyli o 6% więcej niż rok temu. Samochodów osobowych - 5381 sztuk (+ 7%); użytkowych - 111 sztuk (-15%); autobusów - 704 egzemplarze (+ 4%).


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-