Misja MFW przybędzie do Kijowa 14 listopada

Misja MFW przybędzie do Kijowa 14 listopada

Ukrinform
Misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego rozpocznie pracę w Kijowie w czwartek 14 listopada, aby kontynuować dyskusję na temat nowego programu pomocowego.

Informację taką uzyskał Ukrinform w przedstawicielstwie MFW na Ukrainie.

„Misja MFW pod przewodnictwem Rona van Rodena rozpocznie pracę w Kijowie w czwartek, 14 listopada 2019 roku, w celu kontynuowania dyskusji z urzędnikami rządowymi na temat nowego programu, który będzie wspierany przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy”, powiedział  przedstawiciel MFW na Ukrainie Josta Lungman.

Według Ukrinform, wcześniej Minister Rozwoju Gospodarczego, Handlu i Rolnictwa Ukrainy Tymofij Miłowanow powiedział, że misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego przybędzie na Ukrainę na początku listopada 2019 roku.

18 października dyrektor Departamentu Europejskiego MFW Paul Thomsen powiedział, że nowy program MFW dla Ukrainy w formacie rozszerzonego finansowania (EFF) jest przeznaczony na trzy lata i będzie miał na celu utrzymanie stabilności makroekonomicznej i wprowadzenie głębokich reform strukturalnych.

Zauważył wtedy, że misja MFW wróci na Ukrainę w najbliższej przyszłości.

Misja Międzynarodowego Funduszu Walutowego pod przewodnictwem Rona van Rodena w dniach 12–26 września 2019 roku przebywała w Kijowie. Omawiano wtedy nowy trzyletni program wsparcia dla Ukrainy w ramach rozszerzonego mechanizmu finansowania.

Po wizycie ukraińskie przedstawicielstwo MFW oświadczyło, że eksperci misji rozmawiali owocnie o kierunkach polityki nowego programu, w szczególności o polityce fiskalnej i monetarnej, a także o kluczowych działaniach reformatorskich. Ponadto zwrócono uwagę na znaczenie niezależności banku centralnego i ochronę stabilności finansowej, a także na potrzebę dołożenia wszelkich starań, aby zminimalizować straty fiskalne związane z reorganizacją lub likwidacją banków.

Narodowy Bank powiedział, że Ukraina powinna zawrzeć nowy program długoterminowej współpracy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym na łączną kwotę 5–10 mld USD. Pierwsza transza nowego programu MFW, zgodnie z prognozami NBU, może nadejść przed końcem 2019 roku. Narodowy Bank spodziewa się, że będzie to około 2 miliardów dolarów.

Poprzedni program pożyczek rezerwowych Międzynarodowego Funduszu Walutowego dla Ukrainy został zatwierdzony pod koniec 2018 roku i jest przewidziany na 14 miesięcy. Przewidziano przydział trzech transz. Ukraina otrzymała pierwszą i jedyną transzę od MFW w ramach tego programu w dniu 21 grudnia 2018 roku.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-