Naftogaz podniósł cenę gazu dla ludności

Naftogaz podniósł cenę gazu dla ludności

Ukrinform
W listopadzie cena gazu ziemnego na potrzeby ludności i innych odbiorców otrzymujących gaz w kontrolowanych warunkach (PSO) wyniesie 4 899,00 UAH za tysiąc metrów sześciennych (bez VAT, marży na sprzedaży gazu i kosztów transportu).

O tym poinformowała służba prasowa Naftogazu Ukrainy.

„To najniższa cena gazu dla ludności od listopada 2016 roku”, czytamy w raporcie.

Jednocześnie firma zauważyła, że ​​„w tym miesiącu regulowana cena gazu okazała się wyższa niż cena na warunkach oferty z Naftogazu„ Rezerwa gazu ”(4 874,42 UAH za tysiąc metrów sześciennych), dlatego konsumenci, którzy skorzystali z tej oferty, zaoszczędzą swoje pieniędze”.

Ponadto NAK przypomniał, że cena gazu dla ludności na Ukrainie jest obecnie określana na podstawie wzoru, który odzwierciedla ceny rynkowe z dwumiesięcznym opóźnieniem. Formuła jest zapisana w uchwale KMU z dnia 03.04.2019 pod numerem 293 i obowiązuje do końca 2019 roku.

Jak informował Ukrinform, październikowa cena gazu ziemnego dla ludności spadła o 4,9% w porównaniu do września i wyniosła 4272,76 UAH za tysiąc metrów sześciennych (bez VAT, marży na sprzedaży gazu i kosztów transportu).


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-