Import energii elektrycznej spadnie od 15 listopada do zera - Herus

Import energii elektrycznej spadnie od 15 listopada do zera - Herus

Ukrinform
Andrei Herus, przewodniczący parlamentarnej komisji ds. Energetyki i ŻKCH, uważa, że ​​od 15 listopada import energii elektrycznej spadnie do zera.

Napisał o tym na swojej stronie na Facebooku.

„Dyspozytorzy ograniczają import energii elektrycznej do poziomu minimalnego od kilku dni, w niektórych godzinach jest to mniej niż 50 MW (o łącznym zużyciu 15 000–20 000 MW). Myślę, że od 15 listopada taki import spadnie do zera, ponieważ importerzy mają już dość strat”, powiedział Herus.

Dodał, że w poniedziałek wieczorem uruchomiony będzie kolejne blok energetyczny o mocy 1000 MW w elektrowni jądrowej w Chmielnickim i będzie ich w eksploatacji 12 z 15 (na początku września działało 9 z 15).

Jak informował Ukrinform, według Andreia Herusa, przewodniczącego parlamentarnej komisji ds. Energetyki i ŻKCH, w związku z potanieniem energii elektrycznej na Ukrainie w ostatnim tygodniu października import z Federacji Rosyjskiej był nieopłacalny, więc niektóre firmy zaprzestały go w listopadzie.

W tym samym czasie Dmitro Wowk, były szef Krajowej Komisji ds. Regulacji Energetyki i Usług Komunalnych, powiedział na Facebooku, że oczekuje się wzrostu importu energii elektrycznej w listopadzie i „Rosjanie zrobią wszystko, aby Ukraina połknęła przynętę”.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-