Honczaruk: Rola Ukraińców w gospodarce powinna wzrosnąć, a państwa powinna się zmniejszyć

Honczaruk: Rola Ukraińców w gospodarce powinna wzrosnąć, a państwa powinna się zmniejszyć

Ukrinform
Premier Oleksej Honczaruk powiedział, że Ukraińcy są uczciwi i przedsiębiorczy, więc rola Ukraińców w gospodarce powinna wzrosnąć, a państwa powinna się zmniejszyć.

Powiedział to podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Kijowie 9 listopada, poinformował korespondent Ukrinformu.

„Musimy wierzyć, że Ukraińcy są przedsiębiorczy, sprytni, odważni, uczciwi. Wierzymy w to. Dlatego uważamy, że rola państwa w gospodarce powinna się zmniejszyć, a rola Ukraińców w gospodarce powinna wzrosnąć. Dlatego będziemy krok po kroku i jak najszybciej uwalniać miejsce w gospodarce dla Ukraińca, dla przedsiębiorcy”, powiedział Honczaruk.

Dodał, że na Ukraina jest obecnie najmłodszy rząd, który nie boi się podejmować decyzji dotyczących rozwoju gospodarki.

„Nie boimy się! Bo kiedy się boimy, przegraliśmy już na starcie. Nasz rząd nie boi się i jest gotowy do podejmowania decyzji - usuwać bariery i ograniczenia. Ograniczenia prawa do rozporządzania ziemią, przepływów kapitału, surowe ograniczenia regulacji rynku pracy. Wszystko to zdecydowanie nie powinno mieć miejsca w przyszłości!”, dodał Honczaruk.

Szef rządu podkreślił, że wśród priorytetów Gabinetu Ministrów jest przeprowadzanie dużej i małej prywatyzacji na Ukrainie, ponieważ w przyszłości będą to aktywne przedsiębiorstwa, nowe miejsca pracy dla ludzi, podatki do budżetu.

„Dlaczego nie prywatyzowaliśmy przez te wszystkie lata? Ponieważ wszyscy próbowali coś sobie przywłaszczyć. W naszym wypadku tak nie będzie. Zachęcam biznes - nie bójcie się! Bierzcie udział, kupujcie aktywa i inwestujcie! A my, rząd, zrobimy wszystko, aby biznes na Ukrainie czuł się świetnie”, dodał Honczaruk.


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-