Prezydent oczekuje, że oprocentowanie pożyczek do końca roku spadnie o 2 pp

Prezydent oczekuje, że oprocentowanie pożyczek do końca roku spadnie o 2 pp

Ukrinform
Prezydent Wołodymyr Zełenski spodziewa się, że do końca tego roku oprocentowanie kredytów spadnie o 1,5 - 2 pp.

Prezydent Wołodymyr Zełenski powiedział to podczas maratonu prasowego w Kijowie, donosi korespondent Ukrinform.

„Głównym zadaniem było obniżenie oprocentowania pożyczek i zapewnienie możliwości ich zaciągania. Stopa pożyczek jest obniżona i spadnie o kolejne 1,5–2 pp przed końcem tego roku”, powiedział Zełenski.

Jak informował Ukrinform, Zarząd Narodowego Banku Ukrainy postanowił obniżyć stopę dyskontową do 16,5% rocznie od dnia 6 września 2019 roku. Narodowy Bank obiecał obniżyć stopę dyskontową do 9% w 2020 roku i do 8% w 2021 roku, jeśli na Ukrainie zostaną stworzone odpowiednie warunki ekonomiczne.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-