EBOiR i Unia Europejska przekazują 70 mln EUR na wsparcie działalności gospodarczej na Ukrainie

EBOiR i Unia Europejska przekazują 70 mln EUR na wsparcie działalności gospodarczej na Ukrainie

Ukrinform
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wraz z Unią Europejską zapewnią 70 milionów euro na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw na Ukrainie. Środki kredytowe będą udzielane za pośrednictwem trzech banków komercyjnych Raiffeisen Bank Aval, ProCredit Bank i OTP Bank.

Odpowiednia umowa w sprawie finansowania MŚP na sumę 70 milionów euro między Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju a bankami partnerskimi została podpisana w przedstawicielstwie EBOiR na Ukrainie, poinformowałkorespondent Ukrinformu.

„Cieszę się, że mogę powitać Państwa z okazji podpisania umów kredytowych z trzema bankami ukraińskimi: Raiffeisen Bank Aval, ProCredit Bank i OTP Bank. Podpisujemy trzy umowy kredytowe w lokalnej walucie w celu alokacji zasobów kredytowych na finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw. Podpisane dziś umowy opiewają na łączną kwotę 70 milionów euro”, powiedział Matteo Patrone, dyrektor zarządzający EBOiR na Europę Wschodnią i Kaukaz.

Program ten poprawia dostęp do finansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw, wspierany z funduszy unijnych w ramach programu EU4Business, który zapewnia działalność Centrów Wsparcia Biznesu.

Na tym etapie do programu przystąpiły trzy lokalne banki: Raiffeisen Bank Aval otrzymuje pożyczkę w lokalnej walucie w wysokości 25 milionów euro, ProCredit Bank otrzyma równowartość w hrywnie w wysokości 20 milionów euro, a OTP Bank - równowartość 25 milionów dolarów.

Środki te zostaną przeznaczone na inwestycje, a także na kapitał obrotowy lokalnych małych przedsiębiorstw. Pożyczki w hrywnie będą chronić firmy przed wahaniami kursów walutowych.

Jak informował Ukrinform, od 1993 roku, tj. od początku swojej działalności na Ukrainie, EBOiR przeznaczył prawie 13,6 mld euro na 432 projekty w tym kraju.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-