Na Ukrainie w tym roku zainwestowano ponad 2 miliardy euro w „zieloną energetykę”

Na Ukrainie w tym roku zainwestowano ponad 2 miliardy euro w „zieloną energetykę”

Ukrinform
W okresie styczeń-wrzesień 2019 roku zainwestowano ponad 2 miliardy euro w rozwój odnawialnych źródeł energii na Ukrainie.

O tym poinformowała służba prasowa Państwowej Agencji ds. Efektywności Energetycznej i Oszczędzania Energii.

„Ponad 9 miliardów euro zostało zainwestowanych w ponad 2500 MW nowych mocy w odnawialne źródła energii elektrycznej, oddanych do użytku na Ukrainie w ciągu 9 miesięcy tego roku”,podano w oświadczeniu.

W szczególności w tym okresie wprowadzono do eksploatacji następujące nowe obiekty: o łącznej mocy ponad 2000 MW - SES; prawie 400 MW - WES; około 120 MW - SES gospodarstw domowych (w okresie 6 miesięcy br.); 24 MW - biogazownie; 13 MW - małe elektrownie wodne; 4 MW - instalacje na biomasę.

„Ponadto dzięki tym nowym obiektom łączna moc odnawialnej energii elektrycznej wzrosła 2-krotnie w ciągu zaledwie 9 miesięcy: z około 2300 MW pod koniec 2018 roku do około 5000 MW na dzień 1 października 2019 roku”, skomentował przewodniczący Państwowej Agencji ds. Efektywności Energetycznej Sierhij Sawczuk .

Jak informował Ukrinform, od początku 2019 roku udział energii odnawialnej w całkowitej produkcji energii elektrycznej na Ukrainie wzrósł 1,7 razy i wyniósł 3,3% w drugim kwartale.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-