USA proponowały wprowadzenie Amerykanów do zarządu Naftogazu - media

USA proponowały wprowadzenie Amerykanów do zarządu Naftogazu - media

Ukrinform
Amerykański sekretarz ds. Energetyki Rick Perry sugerował, aby prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wprowadził Amerykanów do zarządu Naftogazu-Ukraina.

O tym informuje amerykańska publikacja Politico.

Według źródeł prasowych Perry wierzył, że takie zmiany pomogą Naftogazowi „ zmniejszyć zależność od dostaw surowców energetycznych z Federacji Rosyjskiej i zwiększyć amerykańskie inwestycje”. Teraz w Radzie Nadzorczej zasiada były asystent byłego wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, Joego Bidena, Amos Hochstein.

Wśród kandydatów do zarządu znaleźli się menedżerowie z firm energetycznych z Teksasu.

Źródła polityczne twierdzą, że Perry przyczynił się do prób wpłynięcia Białego Domu na decyzję Zełenskiego odnośnie śledztwa w sprawie firmy Burisma, w której pracował syn Joego Bidena.

Perry żądał również od ukraińskiego rządu podjęcia środków antykorupcyjnych.

Przypomnijmy: w maju szef Ministerstwa Energetyki przewodniczył amerykańskiej delegacji w czasie inauguracji prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-