NBU wprowadza banknot o nominale 1000 UAH

NBU wprowadza banknot o nominale 1000 UAH

Ukrinform
Narodowy Bank wprowadza do obiegu banknot 1000 UAH.

Prezes Narodowego Banku Ukrainy, Jakow Smolij, powiedział to podczas briefingu na temat optymalizacji banknotów i monet waluty krajowej, podaje raport Ukrinformu.

„Monety: 1,2 i 5 kopiejek nie będą już środkiem płatniczym na Ukrainie i zostaną wycofane z obiegu. Moneta 25 kopiejek, która pozostaje środkiem płatniczym, będzie stopniowo wycofywana z obiegu. Zaś do obiegu zostanie wprowadzony banknot o najwyższej wartości nominalnej - 1000 UAH”, powiedział Smolij.

Zauważył, że w wyniku zakończenia tych procesów, a mianowicie po wycofaniu monet i wprowadzeniu nowego banknotu, w ciągu najbliższych trzech lat szereg banknotno - monetny  zostanie zmniejszony z 17 nominałów do 12. Pozostanie 6 nominałów monet i 6 nominałów banknotów.

Banknot 1000 UAH zostanie wprowadzony do obiegu 25 października 2019 roku.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-