Negocjacje z MFW w sprawie nowego programu powinny rozpocząć się już w tym roku - Smolij

Negocjacje z MFW w sprawie nowego programu powinny rozpocząć się już w tym roku - Smolij

Ukrinform
Według prezesa Narodowego Banku Jakowa Smolijego negocjacje w sprawie nowego programu Ukrainy z Międzynarodowym Funduszem Walutowym powinny rozpocząć się przed końcem tego roku.

O tym informuje Narodowy Bank na swojej stronie na Facebooku w odniesieniu do spotkania przewodniczącego NBU Jakowa Smolija i jego zastępcy Olega Czurija z głównym ekonomistą Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR) Siergiejem Guriewem.

„Podczas spotkania Jakow Smolij mówił o konsekwentnej polityce pieniężnej Narodowego Banku Ukrainy mającej na celu obniżenie stopy inflacji do 5% w 2020 r. Zwrócił również uwagę na potrzebę kontynuowania przez Ukrainę zobowiązań w ramach programu MFW i rozpoczęcia negocjacji w sprawie nowego programu z Funduszem w tym roku”, powiedziano w oświadczeniu.

Uczestnicy spotkania omówili perspektywy obsługi zadłużenia zagranicznego Ukrainy, proces przygotowania do wejścia międzynarodowych organizacji finansowych do banków państwowych oraz potencjalny udział EBOR-u w tym zakresie, a także rozwój płatności elektronicznych.

Ponadto Smolij przypomniał przedstawicielom międzynarodowej organizacji o zamiarach banku centralnego opracowania i zatwierdzenia do końca bieżącego roku nowej strategii reformowania sektora finansowego Ukrainy na lata 2020-2025, nad którą już trwają prace.

Jak donosi Ukrinform, nowy program pożyczkowy Międzynarodowego Funduszu Walutowego na Ukrainie został zatwierdzony pod koniec 2018 r. i ma trwać 14 miesięcy. Przewiduje przydział trzech transz kredytowych. 21 grudnia 2018 r. Ukraina otrzymała pierwszą transzę MFW w ramach nowego programu stand-by. Następne dwa, o łącznej wartości 2,6 miliarda dolarów, mają trafić do NBU w maju i listopadzie 2019 roku. Kwota planowanych transz dla Ukrainy jest taka sama - po 1,3 mld USD.

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-