Dla Ukrainy absolutnie realistyczne jest uniezależnienie się od importowanego gazu - Hrojsman

Dla Ukrainy absolutnie realistyczne jest uniezależnienie się od importowanego gazu - Hrojsman

Ukrinform
Premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman jest przekonany, że w przyszłości Ukraina może sobie poradzić bez importowanego gazu.

O tym napisał na swojej stronie na Facebooku.

„Około czterech lat temu Ukraina rozpoczęła swoją drogę do niezależności energetycznej. Zrezygnowaliśmy z rosyjskiego gazu, który był używany jako broń hybrydowa przeciwko nam. A w przyszłości dla Ukrainy absolutnie realistyczne jest, aby nie polegać na jakichkolwiek dostawach gazu z zagranicy "- czytamy w raporcie.

Hrojsman przypomniał 4 podstawowe warunki do spełnieniai dla ukraińskiej niezależności energetycznej.

Według niego, jest to: "Zwiększenie wydobycia gazu ukraińskiego, efektywność energetyczna, zużywanie mniejszej ilości gazu dzięki nowym technologiom i rozsądnemu zużyciu energii, integracja ukraińskiego systemu transportu gazu z rynkiem europejskim, ochrona Ukraińców, którzy nie są w stanie w opłacać wyższych rachunków, za pomocą systemowych dopłat socjalnych".


Let’s get started read our news at facebook messenger > > > Click here for subscribe

Przy cytowaniach i wykorzystywaniu dowolnych materiałów w Internecie, dostępnych dla wyszukiwarek, obowiązkowy jest odnośnik na pierwszy akapit «ukrinform.pl», jednocześnie cytowanie tłumaczeń materiałów z zagranicznej prasy jest możliwe tylko pod warunkiem umieszczenia odnośnika do strony ukrinform.pl oraz na stronę tego wydania. Cytowanie i wykorzystanie materiałów w offline mediach, aplikacjach mobilnych, SmartTV jest możliwe wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody Ukrinformu. Materiały oznaczone jako "reklama" i "PR", jak również materiały w bloku "Komunikat prasowy" są publikowane na prawach reklamy, i odpowiedzialność za ich treść niesie reklamodawca.

© 2015-2020 Ukrinform. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projektowanie stron internetowych - Studio «Laconica»

Wyszukiwanie zaawansowaneUkryj wyszukiwanie zaawansowane
W przeciągu jakiego okresu:
-